5-секунден трик за отглеждане на грозде

5-секунден трик за отглеждане на грозде

5-секунден трик за отглеждане на грозде

Blog Article

Основен недостатък при често приложение е уплътняването на подорния слой.

След покарването на пъпките в почвата се увеличава опасността от оронването им, а евентуалните валежи през този период предизвикват масовото им загниване. Тези повреди засягат предимно главните пъпки, които се развиват по-рано и са най-родовити.

Кулинарното изложение “Мистичната вяра в хляба” открива Празниците в Долината на тракийските...

Тук трябва да покрием отвора с кора или дървесина, да фиксираме и да насипем рохкава пръст около основата на лозата.

Отгрибването на лозите се извършва, след като е преминала опасността от силните мразове, но винаги преди да е започнало набъбването на зимните очи – забавянето на отгрибването може да има лоши последици.

При производството на грозде борбата с плевелите се води многопланово – чрез традиционните химични методи с използване на хербициди, с повече на брой почвообработки и някои алтернативни физични методи като мулчиране, косене, опламеняване и др.

В райони, където лозите не се загрибват, се прави оран късно наесен или в началото на зимата. С това се цели запазване на повече влага от есенно-зимните валежи, унищожаване на плевелите, подобряване на аерацията на почвата.

Недостатък при тях е високата енергоемкост и ниската производителност.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

На първо място, важно е да се знае кога е времето за резитба.

По същия начин се обработват засадените в редица, край пътеки или стени в дворни пространства, асмички.

Там където опасността от измръзване през зимата е голяма, лозите се отглеждат приземно и през обработване на лозя есента след листопада се загрибват.

За капково / кристални За листно и капково / гелове За листно и капково / кристални За листно и капково / течни Микроелементи Виж всички водоразтворими торове > Торф, обеззаразители Торф, обеззаразители

Обяснението е просто. През целия си живот лозата продължава да расте надолу, увеличавайки кореновата си система. Това позволява на старите екземпляри да увеличават територията си в почвата и така се снабдяват с хранителните вещества, които са им необходими за образуването на плодове и за тяхното добро узряване.

Report this page